Otestovali jsme za vás: Google rozšíření o obrázky

Na konci května jsme se dočkali novinky od Google Ads, a to možnosti přidat rozšíření o obrázky. Rozhodli jsme se, že otestujeme, jak se kampaně s tímto rozšířením vydávají a hlavně, jak to vypadá. Přiznáme, že počáteční nadšení vystřídaly rozpaky, jelikož se nám poměrně dlouhý čas nedařilo rozšíření o obrázky v inzerci “chytit”, ač se podle dat vydávalo. Štěstí se na nás usmálo až v polovině června, kdy i z dat vidíme, že se rozšíření začalo hojně vydávat.

Jak a kde rozšíření nastavit

Rozšíření můžete nastavit na konkrétní kampaň a nebo sestavu (v našem případě jsme nastavili rozšíření na celou kampaň).

Stejně jako jste zvyklí tvořit rozšíření třeba o podstránky, tak na kartě Rozšíření máte nově možnost přidání rozšíření o obrázky:

Následně si pak vyberete daný obrázek, který chcete do rozšíření použít:

Specifikace Google na rozměry obrázků:

Jak nastavené rozšíření o obrázky vypadá?

Níže jsou dvě ukázky, jak nastavené rozšíření vypadá u našeho klienta Krasnevune.cz a Mujkoberec.cz.

Jaká máme z testování data?

Prvotní data jsou velmi přívětivá. Konverzní poměr 9,18 % mluví sám za sebe a když k tomu přičteme CTR krásných 27,11 %, pak nemáme co vytknout. Pro srovnání – rozšíření o odkazy o podstránky měly za stejné období CTR 12,37 % a konverzní poměr 1,59 %.

Z reklam, kde se vydávalo a zobrazilo rozšíření o obrázky, přišly také konverze. Nutno dodat, že tyto konverze nepřišly z prokliku na obrázek, ale z nadpisu. Myslíme si, že je to dáno zvykem, kdy zákazníci klikají hlavně na nadpis, namísto odkazu o podstránky, apod.

Jak hodnotíme rozšíření o obrázky?

Rozšíření o obrázky budeme zapracovávat u dalších kampaní. Jak je vidět ze screenů, tak obrázek zabírá velké množství plochy a celkově reklama působí “líbivě”.

A jak jste na tom vy? Už jste rozšíření o obrázky viděli? Používáte je?

1 komentář u „Otestovali jsme za vás: Google rozšíření o obrázky

  1. Jirka

    “Prvotní data jsou velmi přívětivá. Konverzní poměr 9,18 % mluví sám za sebe a když k tomu přičteme CTR krásných 27,11 %”

    Pro porovnání, jaký byl konverzní poměr a CTR před nasazením obrázků? Nebo se jedná úplně o novou kampaň?

    Vycházím ze screenů, dle kterého se jedná nejspíš o brandové kampaně u kterých se dá čekat takovýto výkon, nemáte nějaké výsledky z testování na nebrandových kampaní?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.